ANA SAYFA OTELİMİZ TERMAL BÖLÜMLER OTEL BÖLÜMLERİ REZERVASYON İLETİŞİM
Termal Banyolar

Tarihçesi:

M.S. 5. yüzyıldan beri 7 ayrı kaynaktan fışkıran yer altı sıcak suları Bolu Termal Otel’in en büyük özelliklerinden birisidir.1985-87 yılları arasında aslına uygun olarak restore edilmiş ve ilave edilen yapılarla birlikte turistik kaplıca haline dönüştürülmüştür.

Yüzyıllardan beri kullanılan Bolu kaplıcalarından Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde beğeni ile bahsetmiştir.
 
Doğal kaynaklı ve sondaj çıkışlı olan suyun sıcaklığı 42-44 derece, Ph değeri ise 6,3’tür. Kaplıca suyu, bikarbonatlı (%51,31 milival), sülfatlı (%46,66 milival), kalsiyumlu (%69,34 milival), magnezyumlu (%19,18 milival) karbondioksitli (251,6 mg/lt) ve florürlü (1,9 mg/lt) bir birleşime sahiptir.

Banyo ve içme kürlerine elverişli olan sular, romatizmal hastalıklara, deri, kan dolaşımı ve kalp hastalıklarına, solunum yolu hastalıklarına, kadın hastalıklarına, sindirim sistemi, safra kesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına, kemik ve kireçlenme rahatsızlıklarına, metabolizma ve beslenme bozukluklarına iyi gelmektedir. Kaplıca suları 1767 mg/lt eriyik mineral değerine sahiptir
 
Tesisin Sektördeki Yeri:

Türkiye genelinde sayıları 1300’ ü bulunan içme kürü tesisleri arasında ilk 10 tesis arasındaki yerini muhafaza etmektedir. Bu bölgedeki tek merkez olma ünvanını korumaktadır. Termal banyolar içme kürü merkezleri, termal havuz doktorumuz, fizyoterapist ve hemşiremiz ile hizmet vermekteyiz.

Bolu Termal Otel il merkezine 5 km., Abant’a 40 km., Gölcük’ e 7 km., Yedigöllere 50 km., Kartalkaya 40 km  uzaklıktadır.
Seben Dağı eteklerinde ormanla çevrilmiş bir konumda yüz yıllardır insanlarımızın birçok derdine deva olmaya devam etmektedir.


Bolu Termal Otel - Termal Özel Aile Banyoları Bolu Termal Otel - Termal Aile Banyoları Bolu Termal Otel - Termal Özel Aile Banyoları Bolu Termal Otel - Termal Aile BanyolarıCopyright:Bolu Termal Otel Bilgi ve Rezervasyon için 0 374 262 84 72
Web Design: Eylül Web Tasarım Ajansı