Termal & Sağlık

Anasayfa > Termal & Sağlık
Termal & SağlıkTERMAL HAVUZLAR
Tarihi Bizans dönemine dayanan Termal havuzlarımızı kullanın, siz de sudan fışkıran sağlıktan yararlanın. Kaynağından çıktığı gibi hiçbir katkı maddesi kullanılmaksızın 40 – 42 °C sıcaklığı ile hizmetinize sunulan Termal havuzlarımızdaki TERMOMİNERAL suyumuzun faydalı olduğu hastalıklar;
  * İçmece Olarak  
Üriner Sistem Hastalıkları ( Taş, Enfeksiyon vb. ), Karaciğer, Safra Yolları Hastalıkları, Mide, Bağırsak Hastalıkları ( Kabızlık, İshal ), Metabolik Hastalıklar ( Diyabet, Gout Hast. ), Sterilite( Kısırlık ), Diş Çürümeleri, Böbrek, İdrar Yolu, Sedef ve Deri Hastalıkları. Bayanlarda kısırlık problemiyle ilgili sevindirici sonuçlar vermiştir.
  * İnhalasyon ( Buhar Teneffüsü)  
Nefes Darlığı ve bazı Kalp Hastalıkları, Hipertansiyonu
(Yüksek Tansiyon ) düzenleyici etkisi.
  * Banyo Olarak  
İltihaplı romatizmanın akut dönemleri hariç tüm romatizmal hastalıklarda etkilidir. Erkeklerde cinsel dinamizm bozukluklarında ( impotans ) ve kısırlık problemlerinde sevindirici sonuçlar verir. Stres ve strese bağlı tüm rahatsızlıklarda, asabiyet, uykusuzluk, fiziksel ve ruhsal yorgunluk, unutkanlık gibisorunlarda sevindirici sonuçlar alınmaktadır. Biyolojik hücre yapısını ve yaşlanma hızını yavaşlatarak 7’ den 70’ e herkese daha sağlıklı bir yaşam sunar.
Kaplıca Tedavisinde Kullanılacak Olan
Doğal Tedavi Unsurları


Suyun Niteliği: Kaplıca Suyu mg/L olarak toplam mineral konsantransyonu: 
1318 mg/Lt, florürlü (1,46 mg/Lt) karışık nitelikte termomineralli sudur.

Suyun Tıbbi Balneolojik Tanımı: Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopetik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palya gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında, içme kürü uygulaması şeklinde osteoporozda tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. 

 


Doğal Şifa Kaynağı Termal Suyun Özellikleri

Kaynağından 40 – 42 °C çıktığı için hiçbir karışım kullanılmadan hizmetinize sunulan Termal Suyumuz Fizik Tedavi rehabilitasyon içinde çok uygun bir yapıya sahip özellikle iltihaplı romatizma hariç romatizmal hastalıklarda ve bel, boyun fıtığının ameliyat gerekmeyen durumlarda ideal ısısı ve içeriğiyle son derece olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

İYONLAR          
AMONYUM NHY MANGAN Mn SÜLFAT SO4
LİTYUM Li ÇİNKO Zn NİTRAT NH3
SODYUM Na KROM Cr NİTRİT NO2
POTASYUM K BAKIR Cu HİDROSÜLFAT HPO4
KALSİYUM Ca TİTAN Ti KARBONAT CO3
MAGNEZYUM Mg KURŞUN PB BİKARBONAT HCO3
STRONSİYUM SİZ KLORÜR Cl2 HİDROONAT HASO3
BARUM Ba İYONÜR İ2 METEBORİKASİT HBO2
DEMİR Fe BROMÜR Br2 METOSİLKATASİT H2SIO3
ALÜMİNYU Al FLORÜR F2 TOPLAM SÜLFÜR H2S

TUZLAR

Serbest Karbondioksit 312,2 Ny/lt.

RADTOAKTİVİTE

Toplam alfa aktivitesi 12.1 F 0.52Pci/lt. , Toplam beta aktivitesi 7.96 F 0.35Pci/lt. , Radon Rn 222 626 Pci/lt.