X
Çevre Gezileri
#

Çevre Gezileri

Termal otel bulunduğu konum ile gezilecek doğa harikalarını size aktarmaktadır. Akkaya Travertenleri(11,4km), Bolu‘nun doğal güzellikleri arasında yer alan yerlerden biri.

Tıpkı Pamukkale Travertenleri gibi, doğal bir oluşum sürecinde ortaya çıkan ve gidenleri beyaza yakın görüntüsüyle hayran bırakan, hatta kaynağından çıkan sodalı suyun içilebildiği gezilesi bir yerdir.

Köroğlu Dağları’nın zirvesinde yer alan Kartalkaya(39km) kış turizminin önde gelen kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Bolu il sınırları içerisinde bulunan zirvenin yüksekliği 2.200 metreyi bulur.

Yıl içinde yerli ve yabancı misafirlerin uğrak noktası olan Kartalkaya hem kış hem de doğa sporlarının merkezi konumundadır.

Doğa harikası olan Yedigöller(39km) Sessiz ve sakin bünyesi, güzel manzaraları, değişik arazi şekilleri, yürüyüş yolları, şelaleleri, çeşitli cinste bitki ve ağaçlarla süslü yamaçlarıyla piknik, dinlenme, fotoğraf çekme, spor yapma ve kamp kurma gibi faaliyetlerin gözde yeridir. Özellikle sonabaharda eşsiz güzelliğini görmenizi tavsiye ederiz.

Bir başka doğa harikası olan Bolu şehir merkezinin güneyinde suni olarak yapılmış bir set gölü Gölcük’tür(15km). Etrafı çam, göknar, kayın, gürgen ve karışık türde ağaç türleri ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Kamp yapmak isteyenlere ise Aladağ Göleti(33km) çadır kampı açısından doğası ve sakinliğiyle kitabınızı okumak için daha iyi bir yer düşünülmez herhalde. Ayrıca konaklamak isteyenlere bungalov evlerde bulunuyor.

SOSYAL MEDYA

E-BÜLTEN-KAYDI